BURSA UYDU TELEVİZYON UYDU ANTEN SERVİSİ

 

Bursa  Uydu Çanak Anten Servisi – 7/24 Güvenilir Hızlı Servis

Uydu Servisi çagır

Teknik servis için Bizi arayın

0 535 588 65 67

 

Bursa Uydu Servisi

Bursa tv tamiri, uydu kurulumu, uydu montajı,merkezi uydu sistemi,olarak

Bursa ve çevresine uydu servisi hizmeti vermekteyiz.

Her marka bireysel ve merkezi sistem uydualıcılarının, çanak antenlerinin satış, montaj, kurulum, bakım ve arıza tamir hizmetini sağlıyoruz. Çanak anten kurulumu iyi bir keşif ile uygun yerin tespiti, akabinde sağlıklı ve teknik montaj bilgisi, yeteneği gerektiren önemli bir işlemdir. Bu konuda teknik yeterlilik ve eğitim sahibi olmayan kişilerin kuracağı uydu çanak sistemleri, rüzgar, yağmur vs gibi dış etkenlerden etkilenmesi ve tahrip olması muhtemeldir.

Evinizi başka bir semte veya şehre taşıyor uydu anten sisteminizi nasıl sökeceğinizi veya nasıl yeniden Keçiören uydu montaj kurulumunun yapılacağını mı merak ediyorsunuz? Artık bunu sorun etmenize gerek , haftanın 7 günü çanak satış , montaj ve kurulum ekibi hizmetinizde İster eski çanağınızın sökümü ve kurulumu, ister yeni alacağınız uydu çanak anten montajı hizmetleri profesyonel ve garantili bir şekilde uzman teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Teknik servis için Bizi arayın

Bursa Uydu Servisi | Bursada En İyi Çanak Anten Servisi

Uydu Kurulumu BursaUydu Servisi

Bursa’da başta ili ve ilçeler bölgesi olmak üzere, bir çok ilçe ve semte hizmet vermekteyiz.

Uydu sistemleri sektöründe tanınmış bir alt yapıya sahibiz.

Çalışanlarımız tamamen uzman kadrodan oluşmaktadır.

Profesyonel olarak, her türlü uydu servisi ve çanak anten kurulumu işleriniz de tam donanımlı teknik servis araçlarımız ile siz Bursahalkına hizmet vermekten onur duyarız.

Bursa’da Uyducu Mu Aradınız ?

Bursa’da uyducu bulabilmek gerçekten büyük bir sorun.

Özellikle işini gerçekten güzel ve garantili yapan usta uyducular sayısı her geçen gün azalıyor.

Uydu montajı, kanal ayarı gibi teknik servis işlerinde “A” kalite ve %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet vermekteyiz.

UYDU TAMİRCİSİ

Bursa’da kapı kapı uydu tamircisi aramaya son. Arayın uydu servisi kapınıza gelsin.

Uydu Sistemleri
Uyducu
Uydu servisi
Uydu kurulumu
Çanak anten kurulumu
Uydu tamirici
Uydu teknik servis
Çanak anten fiyatı
Uydu Bağlatma Fiyatları
Uydu Servis Ücretleri

Merkezi uydu sistemi

Merkezi uydu sistemi 2 yıl garanti + 1 günde teslim + uygun fiyat Bursa’nın tüm ilçe ve semtlerine merkezi uydu sistemleri profesyonel çözümler.

 

Güvenilir işini bilen uydu anten ustası mı bulmak istediniz. ? O zaman Bursa uydu servisi olarak bizi tercih edebilirsiniz. Uzun yıllar sonucu teknik bilgiye ve beceriye sahip ustalarımızla sizlere uydu anten servis konusunda gece gündüz demeden uydu servis hizmeti vermekten gurur duyarız

Uydu Servisi hizmetine çoğu zaman kötü hava koşulları ya da merkezi uydu sisteminden yüksek kalitede sinyal gelmemesi durumlarında başvurulmaktadır. Firmamızın yetkili kadrosu arızanın neden ve sonuç ilişkisini araştırmakta ve arızanın analizi yapmaktadır. Çıkan son sonuçlara göre sizi bilgilendirerek gerekli tamiratı gerçekleştirmektedir. Hizmetimizin her bir sürecinde mutlaka sizi bilgilendirerek işleme geçilmektedir. Sunduğumuz her hizmetimizde, müşterilerimizin %100 memnuniyeti çok önemlidir. Size ek masraflar çıkarmayan servis hizmeti için doğru adrestesiniz. Onlarca farklı yetkili servis firması ile iletişime geçmenize gerek kalmadı. Uydu tamiri alanında ilk akla gelen ekibimiz ile bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Bursa uydu servisi çanak veya anten için hizmet almak isteyenler uydu servisi hizmetlerinden yararlanabilirler. İsterseniz iletişim bilgileri üzerinden yapacağınız istekler sayesinde en kısa zaman içerisinde hizmet alabilirsiniz. İstekte bulunmuş olduğunuz adrese ulaşacak olan ekip tarafından gerekli kontroller sağlanarak daha sonrasında oluşan probleme göre arızaya müdahale edilmektedir. Uydu Kurulum, çanak montajı veya anten onarım işlemleri için belirlenmiş olan en doğru ve uygun fiyat seçenekleri üzerinden uydu teknik hizmeti sağlamaktadır. Kaliteli ve garantili hizmet almak isteyenler Bursa uydu servisi uydu servisi hizmetlerinden yararlanabilmek için iletişim bilgileri üzerinden isteklerini ileterek hizmet kaydı oluşturabilirler.Teknik Servisimizin belirtmiş olduğunuz adrese en kısa zarf içerisinde ekibi yönlendirmektedir

Bursa uydu servisi çanak montajı

 

Çanak anten montaj servis hizmetlerimiz her yıl artmakta olup sizlere çanak anten kurulum konusunda servis hizmeti vermeye devam etmektedir. Bursa de uydu anten teknik servis hizmeti bulmaya çalıştıysanız bizi tercih edebilirsiniz. Niçin biz en ucuz fiyat, garantili yerinde hizmet, hemen hizmet, her eve hizmet bu saydıklarımızın hepsi bizde mevcut olup sizleri memnun etmek bizim için onurdur.

Bursa uydu servisi teknik destek

Gün geçtikçe artan uydu çanak sistemleri uydu servisinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Çanak Anten kurulum veya montaj ihtiyacınız olabilir.uzman personel ve donanımlı araçlarla hizmetinizdeyiz.Deneyimli personelimiz ücretsiz keşif yapmaktadır. Artan talebe istinaden fiyatları artırmayıp indirimler yaptık ve yapacağız.Her semte uydu montaj servisimiz vardır. Çanak montaj kurulum uydu alıcı satış arıza ve teknik destek hizmetimiz haftanın 7 günü verilmektedir.0535 661 46 43 no lu iletişim hattından bizi arayabilir TEKNİK DESTEK talebinde bulunabilirsiniz.

UYDU MONTAJI YAPILIRKEN KONUSUNDA UZMAN EĞİTİMLİ VE PROFESYONEL KİŞİLER OLMALIDIR

Uzman olmadığı zaman Ya çanaklarınız döner ,Yada Çanağınız Uçar Emniyetsiz olur,Yada Çanağınız kurulurken izalasyon Delinirse Eve su alma vb…Önüne geçilemeyecek sorunlar olur..

Montaja başlarken uygun yer seçilir vemüşterinin onayına sunulur. Gerekli Çözümler üretilerek emniyetli bir şekilde kurulur..

Eğer Uygun Bir Yer değilse Firmayı Riske atacak riskleri Almayıp Çanakları Kurmaz.

Eğer Beton delinecekse Çanağın ayağı sökülür ve Ayar uygun yerleri delinerek Çelik Dubel ve toks Dubel yardımıyla montaj Edilir..

Çanak Ayağı Montaj Edildikten sonra Çanak Ayağın üzerine geçirilerek Çanak uygun vaziyete getirilir.

Bursa Merkezi Uydu Sistemleri

Bursa Merkezi uydu sistemleri apartmanlar, binalar, resmi daireler, oteller, siteler için büyük önem taşımaktadır. Tek çanak, çift çanak veya 3 çanaktan tüm daire oturanları uydudan görüntü alabilirler. Multiswitch sayesinde 8 daireden başlayıp 120 daireye kadar faydalanabilir.Çanak Anten Montajı Balkonlarda oluşan çevre kirliliğine neden olmaz. Size daha ekonomik avantajlar sağlar. Uydu Montaj Merkezi uydu sistemleri cebinize avantaj sağlar, hazır alt yapı , kanal kapesitesini artırabilme, uyduda bulunan tüm kanaları izleme,gibi

Mobil Servis İle 45 Dakikada servis

bursa Bölgesinde uyducu ve uydu servisi hizmetlerinde adresinize 45 dakika içerisinde ekibimizi gönderiyoruz. Müşteri memnuniyeti adına güleryüzlü ve profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz

Bursa uyducu

Arızalarda Kullandığı cihazlar sayesinde Nokta arıza tespit imkanı sağlamaktadır.

Yaptığı işlerde sizlere taktığı malzemelerde sizlere garanti imkanı sağlamaktadır.

Gezici servisi ile sizlere en kısa sürede servis imkanı sağlamaktadır..

Arızalarda Kullandığı cihazlar sayesinde Nokta arıza tespit imkanı sağlamaktadır.

Telefon açtığınız zaman sizlere randevu saati verip Sizlere En Kısa sürede servis imkanı sağlamaktadır..

Bursa uydu servisi sizlere haftanın 7 günü Uzman eğitimli ve profesyonelleri ile hizmet vermektedir

BURSA UYDU SERVİSİ. BURSA’da Uydu Servisi | BURSA’da En İyi Çanak Anten Servisi. Bizi Hemen Arayın Kampanyamız olan %10 Servis Ücretimizden Yaralanı

BURSA Uyduservisine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru yerdesiniz!

BURSA Uydu Servisi olarak alanında uzman ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile BURSA Uyduservisi, uydu arıza, uydu tamiri, uydu kurulumu, uyducu, en yakın uydu servisi, uydu tamircisi ve benzeri teknik arızalarınızda oluşabilecek tüm arıza bakım ve onarım hizmetlerini 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

15 yılı aşkın bir süredir BURSAı Uydu Servisi un’un tüm semt ve mahallelerine hizmet vermekte olan BURSA UyduServisi olarak, size en yakın uydu servisi saha çalışanlarımızı yönlendirerek uydu arızanızın çok hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktayız.

BURSA UyduServisi

Tam donanımlı araçlarımızla size BURSA Uyduyakın uydu tamircisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

DİKKAT!

Değerli müşterilerimiz, belgesi eksik olan servis çağırdığınızda oluşabilecek herhangi bir iş kazası vs. meydana geldiğinde sizlerin de sorumlu tutulabileceğini unutmayınız. İşinizi profesyonel ekiplere bırakmak en doğrusu olacaktır.

Uydu Nedir?

İçerisinde çanak anten, LNB, uydu alıcısı ve bunların bağlantısında kullanılan koaksiyel kablo ve ekipmanların bulunduğu, uydunun dünyaya geri gönderdiği sinyalleri alıp kullanmamıza yarayan sistemlere uydu denir.

Uydu Cihazı/Uydu Alıcısı Nedir?

Uydudan yeryüzüne gelen sinyallerin LNB yardımıyla uydu cihazına ulaşan sinyallerin işlenmesi sonucu bu sinyallerin TV’de görüntüye çevirme işlemini gerçekleştiren cihazlara uydu cihazı veya uydu alıcısı denir.

Teknolojinin ilerlemesi ile uydu cihazları HD uydu cihazı ve SD uydu cihazı olarak ikiye ayrılmaktadır. Günümüzde aktif olarak HD uydu cihazları ve türevleri daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

HD uydu cihazları yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi anlamına gelmektedir. SD uydu cihazlarına göre daha pahalıdır ancak günümüzde her bütçeye uygun HD uydu cihazları mevcuttur ve ulaşılması kolay cihazlardır.

Uydu Cihazı/Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uydu cihazı veya uydu alıcısı alırken dikkat edilmesi gereken pek çok madde bulunmaktadır. Aldığınız uydu alıcısı, yetkili servisi olup olmaması, kanalların hızlı geçiş sağlanabilmesi, donma ve kasma gibi sorunların yaşanmaması herkes için önemli bir konudur.

Bunların yanı sıra HDMI girişinin olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Günümüzde artık HDMI girişli uydu alıcısı yok denecek kadar az ancak bu konu hakkında bilginiz yoksa yanlış tercih yapma ihtimaliniz bir hayli yüksek. HDMI girişli uydu alıcısı sayesine görüntü kalitesi daha güzel olacak ve seyir zevkiniz artacaktır. SCART girişli eski sistem dediğimiz teknoloji ne yazık ki görüntü kalitesini güzel olarak verememektedir.

Diğer bir unsurda almış olduğunuz uydu alıcısının BLUETOOTH ve/veya WI-FI gibi özelliklere sahip olup olmamasıdır. Bu özelliklere sahip bir uydu alıcısı almakta fayda var.

Bir diğer husus ise uydu alıcınızın UPDATE yani güncelleme alıp almamasına bakılması gerekmektedir. Son olarak almış olduğunuz cihazınızın garanti süresine bakın ve garantisiz, faturasız asla ürün almayın.

Tüm bu seçeneklere göz atarak kendinize doğru bir uydu alıcısı satın alabilirsiniz.

En Kaliteli Uydu Alıcı ve Uydu Cihazı Markaları – BURSA UyduServisi

Günümüzde artan yoğun rekabetten dolayı pek çok marka üstün kalite hizmet anlayışı ile müşterilerine hitap etmektedir ancak yılların verdiği tecrübe ve birikim ile bu alanda hizmet veren bazı markalar bulunmaktadır.

Kaliteli uydu alıcı ve uydu cihazları markaları sırası karışık olacak şekilde Goldmaster, Next & Nextstar, Showmax, Digiline, TürksatAmstrad, Baff, Botech, Yumatu, Tekniksat, Starbox, Atlanta, Hiremco, Sunny, Jameson, Dreambox, Trident, Neta, Redline, Kawai markalardır.

Uydu Arıza Çeşitleri

1. Uydu Kablosu Arızası

Uydu kablosu, uydu cihazı ile uydu anteni arasındaki sinyali iletmeyi sağlayan sinyal aktarıcı kablodur. RGU6 olarak TSİ standartlarında üretimi yapılmaktadır Uydu kablosu %100 bakır olması gerekmektedir.

Uydu Kablomun Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Tespit Edebilirim? – BURSA UyduServisi

Kullanmakta olduğunuz uydu kablosunun orijinal olması önemlidir. Zira orijinal olmayan kabloların ömrü kısa olur ve uydu sisteminize ciddi zararlar verebilmektedir. Uydu kablonuzun orijinal olup olmadığını ise ilk olarak TSI bandrolünün olup olmadığını kontrol ederek çok kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Eğer bandrol yoksa dış ve iç saçaklarının bakır mı bakırsa renginin sarı olup olmadığına göz atmanız gerekmektedir. Tüm bu adımları yapamıyorsanız, mıknatıs yardımı ile kontrol edebilirsiniz. Eğer mıknatıs yapışır ise o kablonun bakır değil demir karışım olduğu anlaşılmaktadır.

Eğer bu adımların hiçbirini yapamıyorsanız uzman bir ekipten destek alabilirsiniz. BURSA UyduServisi’ni arayarak alanında uzman ekibimizden destek alabilir ve arızanızın çok hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

2. LNB Kablo Arızası – BURSA UyduServisi

LNB kablonuz sinyal gücünü kaybetmiş olabilir. Bunun en sık karşılaşılan sebeplerinden bir tanesi LNB ucundaki plastiğin kırılmış veya zamanla aşınan bu parçanın işine yağmur veya kar suyu girmiş olması sebebiyle arıza vermiş olmasıdır.

Bu durumda LNB kablonun teknik cihaz ile ölçümü yapılarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Uydu cihazınız arıza yapmış ve arızasını tespit edemiyorsanız, profesyonel uydu servisi hizmeti veren firmalardan destek alın. Aksi takdir de hem kendinize hem de tüm sisteminize zarar verebilirsiniz. BURSA UyduServisi olarak profesyonel uydu anten, çanak anten, uydu tamir gibi pek çok hizmeti 7/24 verdiğimizi unutmayın.

3. Uydu Cihazı Sinyal Arızası

Uydu cihazı sinyal arızası için uydu anteninize müdahale edilmesi gerekmektedir. İlk adım olarak uydu anteninin montaj kolunun sağlamlığı test edilmelidir ve sağlam değilse montaj kolunun sağlamlaştırılması gerekmektedir. Diğer adım olarak uydu anteninin deforme olup olmadığının kontrol edilmesi gerek ve LNB tutucu kolunun sağlamlığı kontrol edilmelidir.

Son adım olarak uydu ayar cihazı ile uydu yön bulma işlemini yapılarak işlemlerinin yapılması gerekmekte ve ileride oluşabilecek olası arızalar için gerekli yön işaretlemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu sayede uydu antenine tekrar müdahale edildiğinde yönünün kolayca bulunması sağlanmaktadır.

4. Uydu Anten Ayarı Arızası – BURSA UyduServisi

Bulunduğu yere sağlam bir şekilde monte edilmeyen uydu anteni olası bir durumda yerinden oynamış olabilir ve bu sebepten dolayı uydu anten ayarı arızası almış olabilirsiniz.

Bu sorunun çözümü ise ilk olarak uydu cihazı yön bulucu aleti ile uydu anteninin yönü tekrardan tespit edilip bulunduğu yere sağlam bir şekilde monte edilerek sorunun çözümü sağlanmaktadır.

Uydu anteni tesisatı ve kablolar sağlam ve buna rağmen uydu cihazınız sinyal sorunu veriyor ise öncelikle cihazınıza RESET atılmalıdır. Resetleme işlemi yapıldıktan sonra tekrar yükleme yapılmalıdır.

Tüm bu işlemlere rağmen halen sorun çözülmemişse, sorun uydu cihazı toner kısmının yanmış olmasından dolayı olabilir. Gerekli ölçümler yapılıp, toner değişimi sağlandıktan sonra sağlıklı bir şekilde uydu cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz BURSA UyduServisi

BURSA UyduServisi | 7/24 Garantili ve Faturalı Hizmet!

BURSA UyduServisi, Çanak Anten Servisi, Uyducu, BURSA UyduTamircisi ve tüm hizmetlerimizi 7/24 vermekteyiz!

BURSA UyduServisi Hizmetlerimiz

 • BURSA UyduServisi
 • BURSA UyduArıza
 • BURSA UyduBakım ve Onarım
 • BURSA UyduCihazı Servisi
 • BURSA UyduTamircisi
 • BURSA UyduAnten Servisi
 • BURSA televizyon servisi
 • BURSA UyduAnten Kurulumu
 • BURSA UyduCihazı Tamiri
 • BURSA UyduAnten Servisi
 • BURSA UyduYön Bulma
 • BURSA UyduAlıcı Servisi
 • BURSA Çanaksız Uydu Servisi
 • BURSA UyduCihazı Kanal Yükleme
 • BURSA UyduCihazı Forma Atma
 • BURSA UyduCihazı Kanal Güncelleme

ve çok daha fazla hizmeti garantili ve faturalı olarak 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

Uydu Cihazı Güncelleme Nasıl Yapılır?

Uydu cihazı veya kendinden uydulu televizyonlar içerisinde TKGS bulunmaktadır. TKGS açılımı, TÜRKSAT Kolay Güncelleme Servisi anlamına gelmektedir. Bu servisi kullanabilmeniz için öncelikle bulunduğunuz binadaki sistemin merkezi mi yoksa bireysel yani tek size mi ait olup olmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Bireysel antene sahipseniz ayarlardan “ tek anten “ kısmını seçmelisin. Eğer merkezi sisteme sahipseniz “çoklu kullanımı “ seçip Anten 1 TÜRKSAT Aparat TKGS otomatik konum da bırakarak kanallarınızı kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Kanal bulma ve güncelleme adımını yaptıktan sonra kanal taşımak veya silmek için TKG konumunu “ kullanıcı “ konumuna getirmelisiniz. Bu sayede kanallarınız siz güncelleyene kadar herhangi bir değişikliğe uğramayacaktır.

Uydu Kanal Yüklemesi Nasıl Yapılır? – BURSA UyduServisi

Kanal yüklemesi yapmak için öncelikle fabrika ayarlarına dönmeniz gerekmektedir. Tanımlı kanal listeniz varsa tanımlı kanal listesiniz sildikten sonra anten ayarlarına gelmelisiniz. Anten ayarlarında kullandığınız uydu kadar seçim yapmalısınız.

Tek uydu kullanıyorsanız tek iki uydu kullanıyorsanız birincil uyduyu TÜRKSAT ikincil uyduyu ise HOTBIRT yapmalısınız. Bu adımdan sonra antenleri ara butonuna basarak istenilen uyduların yüklemesini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

Yükleme işlemi bittikten sonra ise kaydet seçeneğine basarak kanallarınızı başarılı bir şekilde kaydetmiş olacaksınız. Sıralaması karışık çıkan kanallarınızı yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

BURSA Çanak Anten Servisi

BURSA BURSA çanak anten servisine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru yerdesiniz! Usta Uydu Servisi olarak alanında uzman ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile çanak anten arıza, çanak anten bakım, çanak anten tamiri, profesyonel çanak anten servisi, çanak anten kurulum, çanak anten montajı ve benzeri teknik arızalarınızda oluşabilecek tüm hizmetleri 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

15 yılı aşkın bir süredir İstanbul’un tüm semt ve mahallelerine hizmet vermekte olan BURSA UyduServisi, çanak anteninizde oluşan tüm arızalarınıza karşı size BURSA Uyduyakın çanak anten servisi saha çalışanlarımızı yönlendirerek çanak anten arızanızın çok hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktayız.

DİKKAT!

Değerli müşterilerimiz, belgesi eksik olan servis çağırdığınızda oluşabilecek herhangi bir iş kazası vs. meydana geldiğinde sizlerin de sorumlu tutulabileceğini unutmayınız. İşinizi profesyonel ekiplere bırakmak en doğrusu olacaktır.

BURSA Çanak Anten Servisi Hizmetlerimiz

 • BURSA Çanak Anten Servisi
 • BURSA Çanak Anten Arıza
 • BURSA Çanak Anten Bakım ve Onarım
 • BURSA Çanak Anten Yön Bulma
 • BURSA Çanak Anten Kurulum
 • BURSA Çanak Anten Montajı
 • BURSA Çanak Anten Ayarlama
 • BURSA Çanak Anten Tamircisi
 • BURSA Delikli Çanak Anten Servisi
 • BURSA Parabolik Çanak Anten Servisi
 • BURSA Offset Çanak Anten Servisi
 • BURSA Flat Çanak Anten Servisi
 • BURSA Multifocus Çanak Anten Servisi
 • BURSA Yeni Nesil Çanak Anten Servisi

ve çok daha fazla çanak anten servisini garantili ve faturalı olarak 7 gün 24 saat vermekteyiz.

BURSA Çanak Anten Servisi

Tam donanımlı araçlarımızla size BURSA Uydu yakın çanak anten tamircisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

Çanak Anten Nedir?

Çanak anten, uydu sinyallerini almak ve göndermek için kullanılmaktadır. Sinyaller LNB’ye yansıtılıp görüntünün yakalanmasını sağlamaktadır. Çanak anten kullanım amacına göre farklı özellikler ve ebatlarda üretilmektedir. Çanak antenler, PARABOLİK Çanak Anten, OFFSET Çanak Anten, FLAT Çanak Anten ve MULTIFOCUS Çanak Anten başlıklarıyla listelenmektedir.

Çanak Anten Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

1. PARABOLİK Çanak Anten

Bu tip antenler geniş açılı antenlerdir. Diğer anten türlerine göre daha fazla bombelidir. Gökyüzüne daha geniş açıyla bakan bu anten türünde uydudan gelen sinyallerin en yüksek verimlilikle yakalanması amaçlanmaktadır.

2. OFFSET Çanak Anten

Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan anten çeşitlerinin başında gelen bu anten türü elips şeklinde tasarlanmıştır. PARABOLİK antene göre daha verimli bir anten türüdür.

3. FLAT Çanak Anten

Düz anten çeşidi olan bu anten türü genellikle kare şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Boyut olarak diğer antenlere göre daha küçük bir yapıya sahiptir.

4. MULTIFOCUS Çanak Anten

Çoklu odaklanmaya sahip anten türüdür. Birden fazla LNB montajı kapasitesine sahiptir, bu sayede birden fazla uydu sinyali yakalamaktadır. Yukarıdaki yazımızda da bahsettiğimiz çoklu anten kullanıcıları bu kategoride yer almaktadır. Bu anten türleri farklı odak noktalarından sinyal alabilmektedirler.

BURSA UyduServisi

Çanak Anten Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çanak anten almadan önce, bazı kriterlere dikkat ederek seçim yaparak doğru bir çanak anten seçimi yapmak önemlidir. Kar, yağmur, fırtına gibi zorlu hava koşullarında yayınınızın kesilmemesi, zamanla parçaların aşınmasından dolayı sürekli problem yaşamamak için kaliteli çanak anten seçimi yaparak çanak anten arızasının önüne geçmiş olursunuz.

Çanak anten seçimi yaparken sadece çanak anteni kaliteli alıp diğer bileşenlerini kalitesiz almanız dahilinde yine aynı sorunları yaşayacağınızı belirtmek isteriz.

Çanak anten alırken, çanak antenle birlikte, F konektörü, LNB kablosu gibi diğer bileşenlerin de kaliteli olmasına özen gösteriniz. Bu bileşenleri kalitesiz almanız dahilinde zamanla çatlayarak su vs. alabilir ve arızalar yaşayabilirsiniz.

Çanak Anten Arıza Sebepleri

Çanak anten arızası yaşıyorsanız bunun pek çok farklı sebebi olabilmektedir. Çanak anten sinyal yok arızası ve çanak anten sinyal az gibi arızalar alıyorsanız, uydu cihazınız hata veriyorsa sebepleri aşağıda yazdıklarımız maddelerden herhangi biri olabilir.

 1. Çanak anten montajı düzgün yapılmadığından dolayı zamanla montaj vidalarının gevşeyerek çanak anten ayarı bozulmuş olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, çanak anten montajının yapıldığı tüm vida ve dübellerin sağlamlığı test edilmelidir. Tespit sonrası arızalı olan dübel ve vidaları sağlam vida ve dübel ile değiştirilmelidir.
 2. LNB plastiği özelliğini yitirmiş ve LNB hassas ayarı bozulmuş olabilir. LNB plastiği kırılmış ve deforme olmuş ise LNB plastiği değişimi yapılarak sorun giderilir.
 3. Çanak anten taşıyıcı kolu kırılmış veya çürümüş olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız çanak antenin yerinden sökülmeli, sonrasında ise sökülen çanak antenin LNB kulu yerinden çıkarılarak yeni parçanın monte edilmesi gerekmektedir. Bu adımlardan sonra çanağın taşıyıcı koluna tekrar takarak çanak antenin ayarı yapılıp kullanmaya devam edebiliriniz.
 4. LNB odak noktası ayarı bozulmuş olabilir.

BURSA UyduServisi

Çanak anten arıza, çanak anten sinyal yok veya çanak anten kurulumu gibi pek çok hizmetimizden faydalanmak için Usta Uydu Servisi’ni 7/24 arayabilirsiniz. Sizler için en uygun çanak anten fiyatları ile en yakın çanak anten tamircisi saha çalışanlarımız ile bir telefon kadar uzağınızdayız.

Çanak Anten Kurulumu

Çanak anten kurulumu öncesi ilk dikkat edilmesi gereken husus çanak antenin montajının yapılacak yerin iyi seçilmesi gerekmektedir. Aksi halde çanak anten sinyal arızası sorunu yaşayabilirsiniz.

Uydunun yönünü seçtikten sonra izlemek istediğiniz uydu için standartlara uygun çanak anten ile sinyalin tam çektiğine dair çanak anten cihazı ile kontrol yapılmalıdır. Gerekli kontroller sonrası çanak anten montajının yapılacak yeri işaretlenmeli ve delikleri açılmalıdır.

Gerekli işlemler sonrasında montaj yapmak için çelik dübel ve özel montaj vidaları ile çanak antenin taşıyıcı kolu veya özel demiri montaj yapılacak zemine sağlam bir şekilde sabitlenmelidir.

Sabitleme sonrası çanak anteni uydu yönüne çevirip uydu ayar cihazı ile doğru sinyal seviyesine getirilmeli ve antenin sağlamlaştırma adımları yapılmalıdır. Son adımda ise LNB hassas ayarı yapılarak LNB vidalarının sağlamlaştırılması gerekmektedir. Bu adımları başarılı bir şekilde yaptıktan sonra çanak anten kurulumu yapılmış demektir.

Bundan sonraki adım ise çanak anten ile kullanmakta olduğunuz TV(televizyon) yanına kadar anten kablosunun çekilmesi işlemidir. Bu adımda ise kullanılan aparatın adı F konektördür.

Kaliteli F konektör seçimi çok önemlidir. F konektör ile televizyon arasındaki bağlantı yapılmalıdır. Dahili uydu girişine bağlantısı yapıldıktan sonra kanalların yüklemesi yapılır ve istediğiniz kanalları artık izleyebilir hale gelirsiniz.

Binanızda TV tesisatınız yok ise hat çekme işlemleri sarkıtma yöntemleriyle yapılarak görüntü kirliliğine yol açmaktadır. BURSA UyduServisi olarak çanak anten kurulumu adımlarında gerekli estetik yapıyı bozmadan kurulum yaptığımızı beyan ederiz.

BURSA Merkezi Uydu Sistemi Servisi

BURSA merkezi sistem uydu servisine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru yerdesiniz! Usta Uydu Servisi olarak alanında uzman ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile merkezi uydu sistemi arıza, merkezi uydu sistemi sinyal yok arızası, merkezi uydu sistemi santral arıza, merkezi uydu sistemi servisi, merkezi uydu sistemi kurulumu ve benzeri teknik arızalarınızda oluşabilecek tüm arıza bakım ve onarım hizmetlerini 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

15 yılı aşkın bir süredir İstanbul’un tüm semt ve mahallelerine hizmet vermekte olan BURSA Merkezi Uydu Sistemi Servisi olarak, size en yakın merkezi uydu sistemi servisi saha çalışanlarımızı yönlendirerek arızanızın çok hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktayız.

Tam donanımlı araçlarımızla size en yakın merkezi uydu sistemi tamircisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

Tekirdağ Ergene VelimeşeMerkezi Uydu Sistemi Servisi Hizmetlerimiz

 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Servisi
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Arıza
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Bakım ve Onarım
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Santral Arıza
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi TV arıza
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi LNB arıza
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Sinyal Yok
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Uydu Ayarı
 • BURSA Merkezi Uydu Sistemi Montaj

ve çok daha fazla BURSA Merkezi Uydu Sistemi servisini garantili ve faturalı olarak 7 gün 24 saat kesintisiz vermekteyiz.

Garantili ve Faturalı BURSA Merkezi Uydu Sistemi Servisi

Tam donanımlı araçlarımızla size BURSA Uydu yakın merkezi uydu sistemi servisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir?

Merkezi uydu sistemi, bir merkezden tüm noktalara yayın almasını sağlayan uydu sistemine denir. Toplu yaşam alanlarında çanak kirliliğinin önüne geçmesinde büyük önem taşımaktadır. Dijital, HD ve 4K ULTRA HD uydu yayınlarından toplu olarak faydalanma imkanına sahiptir.

Tek merkezden tüm yaşam alanlarına yayın sağlamaktadır. Özellikle siteler, otel ve iş yerleri merkezi uydu sistemlerini yoğun olarak kullanmaktadırlar. Merkezi uydu sistemi her bir kullanıcı için ayrı ayrı çanak anten vb. kurulumları yapmanın önüne geçer.

Merkezi Uydu Sistemi BURSA Uydu Servisi tajları Nelerdir? – BURSA UyduServisi

Merkezi uydu sisteminin en büyük aBURSAı Uydu Servisi tajlarından bir tanesi her bir kullanıcı için çanak anten vb. kurulumların olmaması ve tek bir noktadan yönetilmesidir. Bu sayede gerek maliyet gerekse görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş olunur.

Site, otel ve iş yerleri gibi toplu yaşam alanlarında yoğun olarak kullanılan merkezi uydu sistemleri ayrıca kamera bağlantısı entegrasyona da sahip olma özelliğini taşır.

Merkezi Uydu Sistemi DezaBURSAı Uydu Servisi tajları Nelerdir? – BURSA UyduServisi

Merkezi uydu sisteminin dezaBURSAı Uydu Servisi tajı yok denecek kadar azdır. Merkezi uydu sistemleri aslında çok dayanıklı ve arıza riski çok düşük bir sistemdir lakin olası bir sistem arızasında kullanıcıların TV, kamera gibi erişimleri kesilir.

Merkezi Uydu Sistemi Arıza Sebepleri

1. Merkezi Uydu Sistemi LNB Arızası – BURSA UyduServisi

LNB dış etkenlerden dolayı veya aşırı akı sonucu arızalanabilir. Arızalanan LNB değiştirilip yenisi takılarak sorun çözülür.

2. Merkezi Uydu Sistemi Çanak Anten Arızası – BURSA UyduServisi

Montajı yapılan çanak anten zorlu hava koşullarından ötürü arıza yapmış olabilir. Anten ayarı yeniden yapılarak sorun çözülür.

3. Merkezi Uydu Sistemi Adaptör Arızası – BURSA UyduServisi

Şebekedeki akımın dengesizliği sonucu veya bağlanış olan adaptörün amperinin yetersiz kalmasından dolayı zamanla ısınarak bozulabilir. Bu sorunun çözümü ise gereken watt ve amperde adaptör takarak sorunun çözümü sağlanır.

4. Merkezi Uydu Sistemi Dağıtıcı Santral Arızası – BURSA UyduServisi

5. Merkezi Uydu Sistemi Çanak Anten ile Dağıtıcı Arasındaki Kablo Arızası

BURSA Televizyon Servisi

BURSA televizyon servisine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru yerdesiniz! Usta Uydu Servisi olarak alanında uzman ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile televizyon arıza, televizyon ses yok arızası, televizyon ekran kararması arızası, televizyon tamiri, televizyon tamir servisi ve benzeri teknik arızalarınızda oluşabilecek tüm arıza bakım ve onarım hizmetlerini 7 gün 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

15 yılı aşkın bir süredir İstanbul’un tüm semt ve mahallelerine hizmet vermekte olan BURSA Televizyon Servisi olarak, size BURSA Uyduyakın televizyon servisi saha çalışanlarımızı yönlendirerek arızanızın çok hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktayız.

Garantili ve Faturalı BURSA Televizyon Servisi

Tam donanımlı araçlarımızla size BURSA Uyduyakın televizyon tamircisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

BURSA Televizyon Servisi Hizmetlerimiz

 • BURSA Televizyon Servisi
 • BURSA Televizyon Tamiri
 • BURSA Uydu Yakın TV Tamircisi
 • BURSA Televizyon Tamir Servisi
 • BURSA Televizyon Kanal Yükleme
 • BURSA Televizyon Kanal Güncelleme
 • BURSA Televizyon Bakım ve Onarım
 • BURSA Televizyon Cızırtı Sesi Arızası
 • BURSA Televizyon Aşırı Isınma Arızası
 • BURSA Televizyon Ekran Kayması Arızası
 • BURSA Televizyon Görüntü Gelmeme Arızası
 • BURSA Televizyon Ses Gelmeme Arızası
 • BURSA Televizyon Kumandası Arızası
 • BURSA IP TV Arızası
 • BURSA IP TV Kurulum
 • BURSA Televizyon Sinyal Yok Arızası

ve çok daha fazla hizmetimizden yararlanmak ve detaylı almak için istediğiniz saatte bizi arayabilirsiniz.

BURSA Garantili ve Faturalı Televizyon Servisi

Tam donanımlı araçlarımızla size BURSA Uydu yakın televizyon servisi saha çalışanlarımız olduğunu belirtir, firmamız bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın iş uzmanlığı ve iş güvenliği sertifikalarının tam olduğunu beyan ederiz.

BURSA Televizyon Kurulum ve Montajı

Televizyon kurulumu yapmadan önce ilk olarak televizyonun istenilen bölgeye montajı gerçekleştirilmelidir. İstenilen bölgeye yerleştirilen televizyonun dübel ile montajlama işlemi sonrası uydu anteni kablosunun sinyal ölçümü yapılır.

Sinyal ölçümü sonrası ise televizyonun kanal yüklemesi işlemi için gerekli adımlar uygulanır. Tüm bu adımlar sonrasında televizyonunuz izlenmeye hazır hale gelir.

Televizyon Arızaları Çeşitleri – BURSA UyduServisi

 • Televizyonum bir süre çalıştıktan sonra ses kalıyor ekran kararıyor arızası
 • Televizyon ekran çatlaması arızası
 • Televizyon çalışırken ekranda karıncalanma arızası
 • Televizyon çalışırken aşırı ısınma arızası
 • Televizyon çalışırken cızırtı gelme arızası
 • Televizyon hoparlörü arızası
 • Televizyon ekran kayma arızası
 • Televizyondan yanık gelme arızası
 • Televizyon sinyal yok arızası
 • Televizyon ekranında yatay çizgiler var arızası

ve pek çok benzeri arızalar yaşayabilirsiniz. Bu arızalar genellikle insanların yaşadığı en sık arızalar listesidir. Bu gibi durumlarda profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Marka fark etmeksizin tüm televizyonlarınızda yaşadığınız arıza için Tekirdağ Ergene VelimeşeTelevizyon Servisi olarak size yakın televizyon servisimizle çözüm ortağınız olalım.

BURSA IP TV Servisi

IP TV, sinyallerin ana alıcıdan getirilip daha sonrasında ise sunucular üzerinde kullanıcıların cihazlarına görüntü ve sesin aktarılmasıdır. İçerisinde bulunan hazır paketler sayesinde pek çok farklı kanalı izleme imkanına sahiptir. Ç

alışma prensibi diğer yayınlara göre farklıdır. Televizyonunuzun IP numarası üzerinden işlem yapılması işlemini gerektirmektedir. Televizyon veya uydu cihazınıza yükleme yaptırarak IP TV kullanmaya anında başlayabilirsiniz.

IP TV kurulumu yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BURSA UyduServisi

BURSA bölgesi tüm mahallelerine 7/24 kesintisiz uydu çanak anten servisi hizmeti. Tüm hizmetlerimiz garantili ve faturalıdır.

Etiketler : Bursa canak ayarı,Bursa merkezi uydu servisi, Bursa uydu kurulum,Bursa uydu montajı,Bursa uydu servisi,Bursa uydu sistemleri,Bursa uydu tamircisi,Bursa uydu tamiri, Bursa uyducu